Podpowiadamy jak dojść do czerwonego dywanu

Wielu ludzi preferuje być obecnym na wielkim ekranie, przechadzać się po czerwonym dywanie i rozdawać autografy. Niestety aby dojść do tak wysokiego poziomu rozpoznawalności, należy się mocno napracować.

Jak to można powiadają,  właściwie każdy sukces to 99% ciężkiej pracy oraz 1% szczęścia… W jaki metodę zatem pracować , a oprócz tego na czym się skupić ażeby osiągnąć zawodowy sukces w showbiznesie?

Właściwie każdy sukces to efekt ciężkiej i długotrwałej pracy, poniżej przedstawiamy pięć priorytetowych cech, które zagwarantują Wszyscy ludzie spełnienie w biznesie.

  1. KREATYWNOŚĆ – Cecha numer 1 w każdej branży. Istotne jest żeby rozumieć, że właściwie każdy projekt to nowe wyzwanie. Rola w reklamie, filmie czy serialu wymaga indywidualnego i kreatywnego podejścia, indywidualnej interpretacji , a dodatkowo emocji, które będą prawdziwe. Widz siedzący w kinie lub przed telewizorem zaangażuje się emocjonalnie w film tylko wtedy kiedy poczuje symbiozę z bohaterem. Sukces największych gwiazd kina to kreatywne podejście do granej postaci. Ćwicz przed lustrem i staraj się przywoływać różnego typu emocje (przyjemność, smutek, gniew) pomoże Inni ludzie to na planie zdjęciowym i pozwoli na zaprojektowanie indywidualnej postaci bez zastanawiania się nad mimiką.
  1. ZAANGAŻOWANIE – Bycie po prostu kreatywnym do niczego nie prowadzi. Po postawieniu pierwszego kroku trzeba postawić kolejny żeby nabrać rozpędu. Tym krokiem jest zaangażowanie w wypełnianie obowiązków, które do nas należą. Niezależnie od tego czy jesteś młodym aktorem/aktorką, asystentem produkcji, asystentem reżysera czy pełnisz jakąkolwiek inną funkcję. Powinno się pracować sercem – tylko radość z wypełniania danej pracy da nam gwarancję sukcesu. Dlaczego? Dlatego, że jedynie przyjemność umożliwia nam na pełne zaangażowanie – na pracę 24 godziny na dobę w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jeżeli już de facto kochasz to co robisz to będziesz myślał o kolejnych krokach, które należy utworzyć żeby iść naprzód, żeby rozwijać siebie , a oprócz tego korporację, w której pracujesz. Miłość do pracy przerodzi się w ogromne zaangażowanie a zaangażowanie zamieni się w pełny sukces…
  2. WYTRWAŁOŚĆ – Kreatywność, zaangażowanie – myślisz „to już wszystko, przyszedł czas na upragniony sukces i spełnienie”. Niestety, to dopiero połowa drogi. Pierwsze dwa punkty pozwoliły Ludzie na rozwijanie spersonalizowanej pasji – teraz musisz zarazić nią innych a na to potrzeba czasu. W sytuacji aktorów lub epizodystów może to trwać od paru do kilkunastu miesięcy zanim wystąpisz w pierwszej reklamie lub filmie. Pamiętaj żeby się nie poddawać!
  1. OTWARTOŚĆ – Jeśli pierwsze trzy punkty masz już za sobą to otwartość powinna pojawić się u Ciebie automatycznie. Dlaczego bycie komunikatywnym jest takie istotne? Bo to Ci decydują o Twoim powodzeniu. Wyłącznie adekwatny stosunek z innymi osobami pozwoli Inni ludzie na pokonanie barier i nawiązanie kontaktów potrzebnych do dalszego rozwoju osobistego.
  2. POKORA – Cztery punkty za Tobą i sukces gwarantowany. Ważne żeby nie zapominać o momencie kiedy zaczynaliśmy wspinać się po drabinie sukcesu. Pokora jest niewyobrażalnie ważna ponieważ jedynie dzięki niej jesteś wstanie zademonstrować własną klasę oraz utrzymać swoją pozycję na bardzo długo. Brak pokory spowoduje, że Twoja kariera będzie niczym rollercoaster, raz w górę, raz w dół aż w końcu się zatrzyma…

To pięć najważniejszych rad, które pomogą Ludzie w osiągnięciu sukcesu nie tylko w showbiznesie ale tak naprawdę w całkowitym życiu. Bądź sobą, szanuj innych i osiągaj zamierzone cele…

Dodaj komentarz